Blog Zábava
Športu zdar, alebo ako ospravedlniť nadváhu? Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 14 Marec 2011 12:42

 

food olympiádaVážení návštevníci - gurmáni! Je tu tá chvíľa kedy sa na Vás obraciam s prosbou o podporu vo veľmi ambicióznom projekte, svetového rozmeru. Spolu stojíme na hranici úplne nového horizontu v histórii stravovania a športu. Urobme teda spoločne prvý krôčik a podporme novú, športovú, olympijskú disciplínu - Jedenie. Áno vážení, čítate správne. Prenesme tento vznešený šport z malých špecializovaných líg do veľkého sveta! Z našich kuchýň, obývačiek, pracovísk, jedální a reštaurácii na výslnenie svetového záujmu a uznania. Už na najbližších olympijských hrách môže tento šport, s vašou podporou konkurovať hokeju, futbalu, či zjazdovému lyžovaniu. Našim športovým pokrikom bude hlasné a hrdé odgrgnutie! Aký je teda plán?

 

Prečo je jedenie šport?

Šport je podľa definície organizovaná, zábavná, súťaživá aktivita, v ktorej je potrebná dávka šikovnosti, cieľavedomosti, stratégie a fair play. Výherca môže byť určený na základe objektívnych pravidiel. Športovec je teda jedinec venujúci sa niektorej zo športových disciplín. Čitatelia kajman.net teda na základe tejto definície navrhujú zaradiť Jedenie medzi olympijské športy v nasledujúcich subdisciplínach: jedenie pizze na čas, jedenie steakov na množstvo, jedenie chilli omáčky na výdrž. Zoznam subdisciplín sa plánuje v najbližších rokoch rozširovať, v odozve na stúpajúcu popularitu tohto nového športu. Jedenie si vyžaduje tréning, disciplínu, výdrž, kondíciu, odhodlanie a nadšenie. Jedenie je radosť, jedenie je zábava! Jedákom (žrútom, alebo športovým konzumentom) sa môže stať ktokoľvek s dostatočne silnou vôľou podporenou usilovným a poctivým tréningom. Jedeniu sa môžu venovať starí aj mladí a nie je finančne náročné. Žrút začiatočník si vystačí so základnou sadou lacného taniera, trojdielneho príboru a papierovej servítky. Aj pri jedení je dôležitá stratégia a fair play.

 

Športové príslušenstvo

Predpokladá sa, že v najbližích piatich rokoch budú otvorené prvé špecializované obchody pre športových žrútov. V ponuke nebudú chýbať značkové príbory z moderných odľahčených kovov a organických kompozitov. Toto základné náčinie bude navrhované veľmajstrami v jedení a bude optimalizované v praxi. Špeciálne tvary príboru, zakrivenia, hmotnosť, protišmykové úpravy a dokonalé výváženie budú patriť medzi hlavné parametre vyhľadávaných značiek svetových výrobcov. Už budúci rok je plánovaný vstup veľkého hráča v oblasti výroby tohto športového príslušenstva. Česká firma Ultimate Eater s.r.o. plánuje distribuovať pod značkou Mega-Belly prvé športové príbory. Zatiaľ budú predávané sieťou bežných športových obchodov v EU, no neskôr sa plánuje ich predaj prostredníctvom vyhradených distribučných kanálov.

Predajcovia a distribútori športového oblečenia si tak isto prídu na svoje. Už onedlho budú časy, kedy si amatérski športoví jedáci museli kupovať podradné tehotenské oblečenie minulosťou. Špeciálne navrhnuté dresy, s maximálne pružnou časťou v oblasti žalúdka, vyrobené z patentovaných pot-odvádzajúcich tkanín v zimnom aj v letnom prevedení sa už čoskoro objavia vo výkladoch obchodov. Značkové podbradníky, uteráky, špáradlá a iné príslušenstvo bude nasledovať.

Na svoje si prídu aj farmaceutické spoločnosti ponúkajúce vrcholovým šporovcom probiotiká, antacidá a laxatíva. Posledne spomenuté budú však pri športových podujatiach považované za nedovolený doping!

 

Ako ďalej?

Čo teda môže urobiť každý čiateľ tejto stránky, aby podporil túto vznešenú ideu? Okrem toho, že sa stane akýmsi vierozvestcom a bude šíriť ideu športového jedenia ďalej, môže túto myšlienku podporiť vyjadrením svojho ÁNO v diskusii pod článkom. Ďalej sa môže zapísať do novovznikajúcich lokálnych športových klubov, ktoré určite nájde aj v mieste svojho bydliska. Tí s rodinami, by mali viesť svojich potomkov k športovému jedeniu a zabezpečiť im kvalitného trénera a miesto k výkonu športu. Podotýkam, že školské jedálne, sú vylúčené z toho projektu uznesením hlavnej komisie!

Nebuďme teda ľahostajní k svojmu zdraviu a začnime poctivo športovať!

 
Páčil sa Vám článok? Podporte nás a zdieľajte tento článok, alebo celú stránku na Facebooku!
Podeľte sa o svoj názor a pridajte k článku komentár!
Registrovaním na fóre získate odpovede na vaše kulinárske otázky.
Viete napísať podobný článok? Pridajte sa k nám!
Ďakujeme!

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás