Recenzie
Recenzie reštaurácii
Čo čakáme od pizzérie, alebo ako si udržať hostí? Vytlačiť
Napísal pedro   
Piatok, 25 Február 2011 14:15

pizzeriaReštaurácie a pizzérie v poslednej dobe vznikajú a zanikajú rovnako ako huby po daždi. Niektoré z nich ani nestihnete vyskúšať a už na ich adrese nájdete kuchynské štúdio. Iné si obľúbite a pravidelne navštevujete a potom jedného dňa, napriek tomu nájdete dvere zatvorené a prevádzku zrušenú. Ktoré podniky si teda zaslúžia prežiť a v čom je tajomstvo úspechu? Čo očakávame od kvalitnej pizzérie?

 

 

 
Kde na pizzu v Košiciach? Vytlačiť
Napísal pedro   
Piatok, 05 November 2010 14:08

pizzeriaPamätám si ako som sa asi pred osemnástimi rokmi túžobne motal okolo stánku pri kine Úsmev, keď sme s otcom opúšťali vtedy ešte vzácne filmové predstavenie. Nepamätám si už titul, ale viem že, ísť s ockom do mesta a kina bola stále udalosť. Ku každej výnimočnej udalosti patrí aj výnimočné občerstvenie a tak som si vydrankal výkroj pizze, ktorú vtedy v stánku predávali. V tom čase to bola veľká špecialita, ak niekde ponúkali pizzu. Pamätám si, že som mal najradšej iba cesto. S celým obložením by som sa rád podelil, ale cesto bolo moje! Vtedy som ešte nerozumel skeptickému postoju rodičov k týmto "fast foodom" v plienkach. Ako mohli namietať voči vychytenej talianskej špecialite, ktorú takmer nikde nebolo dostať? Isteže, keď si tú špecialitu predstavujem teraz, mnohému rozumiem a vlastnému potomkovi, by som ju asi tiež dovolil len s veľkou nevôľou. Veď to možno poznáte... Zohriaty mrazený polotovar, ktorý býval obvykle v strede premočený, niekedy čiastočne zmrznutý. Bývali aj lepšie podniky. Niekedy sa poštastilo dať si ozajstnú pizzu v Tatrách, v Prahe, alebo v pizzérii pri Novej nemocnici. Apropos, tá pizzéria stále existuje. Neviem objektívne posúdiť jej kvalitu, ale nepočul som na ňu od nikoho nič dobré, ani zlé...

Našťastie časy sa v tomto ohľade zmenili. V Košiciach nájdete veľmi veľa pizzérií. Mnohé z nich sú vybavené originálnymi pecami na drevo a dokážu skutočne potešiť. Iné majú svoje nedostatky, ale napriek tomu si takmer každá z nich našla svoju stálu klientelu, ktorá nedá dopustiť na svoj podnik. Viem, bolo by zaujímavé zobrať si na mušku aj tieto, ale budem sa radšej venovať reštauráciám, ktoré by som každému, kto chce ochutnať podľa môjho názoru kvalitnú pizzu odporúčal.

 


Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 7 

Podporte nás