Recepty
Cestovinové recepty
Fusilli alla puttanesca Vytlačiť
Napísal pedro   
Piatok, 04 Máj 2012 14:54

Fusilli alla puttanesca

 

Cestoviny alla puttanesca sú jeden z najrýchlejších receptov, ktoré sa vám hodí, keď nemáte veľa času a máte chuť na niečo trochu iné. Priviedol ma k nim televízny kuchár Emanuel z relácie, ktorú iste poznáte "S Italem v kuchyni". Celkom originálny je aj ich názov, ktorý dáva za pravdu talianskemu temperamentu, drzosti a zmyslu pre humor. Voľne a s cenzúrou by sa dal preložiť ako "v štýle ľahkej ženy"...

 
Domáce semolinové cestoviny Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 11 Apríl 2011 19:07

Domáce semolinové cestoviny

...šéfe, mám zobrať aj papardelle? Pa-par-de-lle... špagety, lasagne, tagliatelle, farfalle, fussili, linguine, capeleti, penne, ravioli a makarony už mám... Tortelliny? Tortelliny, vermicelli, cannelloni, mafalde, tagliarini a trenette mám tiež. Takže aj tie papardelle? Nie campanelle! Papardelle!

A čo tak nekupovať cestoviny vôbec? Podľa veľmi jednoduchého receptu si ich vieme ľahko vyrobiť doma a potom si na nich s kulinárskou hrdosťou o to viac pochutnať. Pre mňa bol špúšťačom nečakaný darček - strojček na cestoviny.

 
Lasagne s kuracím mäsom Vytlačiť
Napísal pedro   
Štvrtok, 09 December 2010 00:21

lasagne2_0Priznám sa, aj keď trochu s hanbou, že lasagne sa dostali do môjho povedomia niekedy veľmi dávno  hlavne zo seriálu Priatelia, kde sa Monika stále chválila týmto, jej údajne povestným jedlom. Vzhľadom na môj vek v čase písania tohto článku je tento prvotný zdroj informácie zpred niekoľkých rokov, snáď ospravedlniteľný ;)

Existuje viacero variácií lasagni. Bolognese, zeleninové, varianty s rôznymi druhmi mäsa. Pre mňa sa najdostupnejšími a najjednoduchšími na prípravu stali lasagne na bolognese spôsob s kuracím mäsom. Viem, nie je to talianska klasika a netvrdím, že kuracie je lepšie ako hovädzie, ale je dostupnejšie a viac ľudí u nás sa s ním nebojí pracovať.

 
Canneloni ricotta e spinachi Vytlačiť
Napísal pedro   
Štvrtok, 09 December 2010 00:13

Canneloni ricotta e spinachiNa canneloni som prišiel zopár rokov dozadu, úplne náhodou v jednej z Košických reštaurácií, ktorá sa pýši prívlastkom Talianska reštaurácia. Najprv vám prezradím, ako pochopili tento pokrm v spomínanej reštaurácii a potom si každý môže urobiť vlastný názor na to, či tento prívlastok používa podnik oprávnene. Canneloni sú v jedálnom lístku tohto podniku popísané ako: palacinky plnené tvarohom a špenátom...

Poďme sa teda pozrieť, čo potrebujeme na Canneloni s ricottou a špenátom, tak ako možno pripomínajú trochu viac talianske jedlo. Na štyri porcie potrebujeme:

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás