Recepty
Iné
Ten najlepší hamburger Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 20 Máj 2013 08:01

hamburger

Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu vhod rôzne stánky a bistrá ponúkajúce rýchle občerstvenie - fast food. Vždy keď sa len trochu dá, by sme mali myslieť aj na to čo jeme, ako to jeme a kde to jeme, strava formuje a vyživuje naše telo a tak to rozhodne nie je jedno! Nechcem odsudzovať fast food, pretože podľa mňa má svoje nezastupiteľné miesto, trochu sme sa tejto problematike už venovali v článku o slow food. Čo tak ale nájsť kompromis a pripraviť si "fast food" doma, z kvalitných surovín a presne podľa svojich predstáv. Garantujem vám, že takto pripravený hamburger bude ten najlepší aký ste kedy jedli.

 
Talianske hubové rizoto (Risotto funghi) Vytlačiť
Napísal pedro   
Piatok, 06 Január 2012 19:02

Rizoto

Je jasné, že v našich končinách, si každý kto nesleduje rôzne kulinárske relácie, alebo necestuje po svete, aby ochutnal miestne špeciality, predstaví pod rizotom pokrm, ktorý pozná zo školskej jedálne, alebo z domu. Rizoto u nás je obvykle suchá ryža zmiešaná so všetkým čo sa našlo v chladničke: obvykle rôzne druhy mäsa a zelenina. Taliani však pod rizotom rozumejú niečo čo si našinec len veľmi ťažko dokáže predstaviť, bez toho aby to aspoň raz ochutnal.

 
Maki Sushi - 巻寿司 Vytlačiť
Napísal pedro   
Streda, 26 Október 2011 09:21

Maki sushi

Sushi aka japonský fast food. Jeho názov pomenúva v origináli niečo kyslé a pochádza z čias kedy sa ryba zabalená v ryži nechávala fermentovať, čo malo za následok spomínanú zmenu chuti. V súčasnosti toto jedlo už nemá nič spoločné s touto historickou prípravou. Existuje veľa druhov Sushi, ktoré sa líšia hlavne v spôsobe prípravy pokrmu. Azda najznámejší a z môjho pohľadu najatraktívnejší variant sa nazýva Maki Sushi. Nesie meno podľa bambusovej podložky Makisu, ktorá sa používa na rolovanie, ako uvidíme neskôr.

 


Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás