Recepty
Mäsové recepty
Ragu alla Bolognese Vytlačiť
Napísal pedro   
Sobota, 18 Január 2014 20:43

ragu alla bolognese

Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie recepty talianskej kuchyne. Ako to pri podobných tradičných receptoch býva, aj tento sa len málokedy dodržiava a v reštaurácii takmer nenájdete skutočnú-originálnu boloňskú omáčku. Tradičný, autentický recept je registrovaný v organizácii Accademia Italiana della Cucina a zoznam ingrediencií je prísne stručný, tak isto ako aj spôsob prípravy. Samozrejme existujú odchýlky podľa regiónov Talianska, ale zdá sa že varianty, ktoré dostanete u nás sa ani k žiadnemu z nich nepribližujú. Prečo teda neochutnať skutočný originál doma a z poctivých surovín?

 
Bravčová roláda zo stehna Vytlačiť
Napísal pedro   
Sobota, 21 Január 2012 17:52

bravčová roláda

Neviem či to je tým, že sa človeku s časom menia chute, alebo tým že si musí prejsť kulinárskym dospievaním, ale tak ako som kedysi trval na tom, že bravčové mäso mi nevonia, prichádzam teraz na to, že je to rovnocenný súper ostatným druhom. Na tento recept ma naviedla kniha receptov od Žideka, kde bol podobný pokrm pripravený z jahňacieho mäsa. Pečená bravčová roláda je výbornou alternatívou a spestrením oproti soté, či minútkovým prípravám. Ak čakáte hostí a musíte pripravovať aj ďalšie chody, alebo ste zaneprázdnení inými činnosťami, padne vám vhod aj dlhší čas pečenia, počas ktorého stihnete veľa.

 
Panenka prekladaná špenátom a mozzarellou Vytlačiť
Napísal pedro   
Streda, 19 Október 2011 05:09

pan_spin10

Na tento pokrm som hľadal inšpiráciu v luxusnom hoteli Residence na Donovaloch, kde nám ho tamojší kuchári pripravili skutočne ukážkovo. Panenka prekladaná špenátom a mozzarellou je ľahké mäsové jedlo, ktoré uspokojí aj náročnejšieho gurmána a poteší aj na pohľad. Výzvou je pripraviť mäso tak aby nevyschlo a dochutiť jednotlivé komponenty tak, aby tvorili harmonickú kombináciu. 

 
Steak z panenky s brusnicovým prelivom Vytlačiť
Napísal pedro   
Utorok, 21 Jún 2011 11:42

panenka

Tento recept bude spadať do kategórie veľmi rýchlych, nenáročných a praktických. Steaky z panenky spolu s omáčkou je možné s jednoduchou prílohou pripraviť do 30 minút. Do budúcnosti plánujeme na stránke vytvoriť sekciu "Čo uvariť cez víkend?", v ktorej aj tento recept nebude bez pochýb chýbať. Osobne nie som veľkým milovníkom bravčového mäsa, ale tzv. bravčová sviečkovica, tiež nazývaná panenka je výnimkou, na ktorej si veľmi rád a kedykoľvek pochutnám.

 
Cordon Bleu, alebo modrá stuha trochu inak Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 28 Február 2011 16:21

cordon bleu

Kto by nepoznal toto jedlo s honosným, francúzsky znejúcim názvom? Ponúkajú ho jedálne, reštaurácie i fastfoody. Avšak, ak by sa konala súťaž o najviac komolený názov, určite by bolo horúcim favoritom. Som si istý, že už aj vy ste si pochutnávali na čerstvom "Gordonovi Blue"...

Cordon bleu sa obvykle vyrába z kuracích pŕs, ktoré sú plnené šunkou a syrom. Potom sú obyčajne obalené v trojobale a vyprážané vo fritéze. Stretol som sa aj s receptami, ktoré odporúčali prudko opiecť a potom podusiť. Recept, ktorý som vyskúšal a nižšie uvediem je trochu iný... Musím však vopred upozorniť, že ak hľadáte exotický, kulinársky recept, kľudne tento článok preskočte. Viac-menej ide o klasický recept, aj jedlo.

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás