Recepty
Múčniky
Domáce francúzske bagety Vytlačiť
Napísal pedro   
Štvrtok, 17 Marec 2011 22:54

bagetaToto bude jeden z receptov a postupov, ku ktorým som sa dopracoval po veľkom počte pokusov a omylov.

Pri bagetách a vo všeobecnosti pri čerstvom pečive neide iba o dobrý recept v zmysle správneho pomeru surovín, ale hlavne o celkový technologický postup. Na internete existuje veľmi veľa komunít, ktoré sa venujú výhradne tejto téme. Ak náhodou patríte k niektorej z nich, prosím nečakajte komplikovaný, niekoľko dní trvajúci postup. Práve naopak, snažil som sa nájsť takú cestu, ktorá by mi zaručila, že bagety stihnem pripraviť v čase od kedy prídem domov z práce až kým sa nechystám spať. Ešte podotknem, že nie je ťažké vyrobiť pečivo, ktoré je chutné a vyzerá dobre. Náročnejšie je urobiť skutočne nadýchané, ľahké, chutné a tvarovo správne výrobky.

 
Domáci arabský chlieb - Pita (Pitta) Vytlačiť
Napísal pedro   
Štvrtok, 10 Marec 2011 09:29

pita

Tento druh pečiva je rozšírený hlavne na blízkom východe a pri stredozemnom mori. Ide o oválny, dutý chlieb z kysnutého cesta, ktorý sa po prerezaní môže naplniť mäsom, falafelom, hranolkami, zeleninou, alebo inými surovinami, spolu s rôznymi druhmi omáčok. V židovskej kuchyni sa tiež podáva s omáčkou Hummus. Viacero mojich pokusov o výrobu tohto pečiva stroskotalo a preto sa veľmi teším, že sa konečne môžem podeliť o jednoduchý recept na prípravu.

 

 
Francúzsky croissant Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 31 Január 2011 22:51

croissantKto by nepoznal toto preslávené francúzske pečivo, ktoré nesie názov podľa svojho polmesiacovitého tvaru. Croissant rozvoniava z pultov fast-foodov, pekární v hypermarketoch, či malých obchodíkov s pečivom. Bol by v tom teda čert, keby nezavoňal aj u vás v kuchyni. Recept je na prvý pohľad mierne komplikovaný, avšak akonáhle začnete zistíte, že to nie je žiadna veľká veda. Veľmi milým prekvapením bude pre vás uspokojivý výsledok. Takže sa nenechajte odradiť.

 
Quiche Alsacienne - Francúzsky cibuľový koláč Vytlačiť
Napísal pedro   
Utorok, 19 Október 2010 07:43

quicheTak a teraz z iného súdka, z Francúzskeho. Nech to znie akokoľvek smiešne, k tomuto receptu ma doviedol supermarket Lidl :) Počas dní francúzskej kuchyne som si v mraziacom boxe všimol akúsi zvláštnu pizzu... Keď som sa jej prizrel, zistil som, že to nie je pizza, ale akýsi francúzsky, cibuľový koláč. A tak nasledovalo pátranie na internete a tento môj pokus.

 


Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás