Recepty Pizza recepty
Kvalitná pizza doma? Áno! Vytlačiť
Napísal pedro   
Piatok, 27 August 2010 11:48

Kvalitná pizza doma? Áno!

Začalo to pizzou v sáčku, ktorá sa objavila na pultoch už tesne po páde komunizmu, keď nie skôr. Natešení novinkou a dodržiavajúc presný recept na krabici sa ľudia doma márne tešili na kulinársky výtvor. Sklamanie z výsledku priniesol vyschnutý, chrumkavý keks, obvykle dekorovaný kečupom, syrom tehla a u tých s tvorivejšou fantáziou aj niekoľkými plátkami výberovej salámy Hornád. Po prvom ochutnaní sme nechápali čo na tej špecialite menom pizza Taliani vidia. Potom však prišiel zvrat a v mraziarenských boxoch sa začali objavovať výrobky označené nápisom Pizza. Tie dali možnosť vzniku prvým fast-foodovým podnikom, ktoré za nemalé peniaze predávali polosurové delikatesy vyrobené z tohto zázračného polotovaru, naviac častokrát prihrievané v mikrovlnnej rúre. Neskôr ľudia pochopili, že čo si nevyrobia sami, nebudú mať a tak začali prvé experimenty s čerstvými pizzami v niekoľkých reštauráciách, ktoré sa na reklamných pútačoch od tohto momentu pýšili názvom Pizzeria. 

 

Ako základ pre prvé pizze poslúžili recepty na buchty, langoše, rôzne kysnuté koláče a dokonca výrobky z lístkového cesta. Tieto pokusy sa však svojou kvalitou stále viac približovali k jedlu, ktoré by ste s menšími vylepšeniami, ale bez obáv ponúkli návšteve z Talianska. Hlavným problémom týchto prvých pokusov boli nekvalitné, či nesprávne suroviny a drobné chybičky v technologickom postupe. Áno, ak máme kvalitné suroviny a úplne minimálny know-how, sme schopní vyrobiť kvalitnú pizzu aj doma. Niekoľko kľúčových slov: kvalitná múka, kvalitný syr, kvalitný paradajkový produkt, kvalitný proces kysnutia, pec s čo najvyššou teplotou. Naopak niekoľko chýb: kečup, nekvalitné, či nevhodné suroviny, prehnané obloženie či kombinácia, príliš dlhé pečenie.

 

Keďže bol sľúbený recept, skočme rovno k nemu. Mnohí budú prekvapení a sklamaní jeho jednoduchosťou. Avšak pozor! Práve v nej je jeho sila a zároveň predstavuje riziko neúspechu v prípade, že sa podcenia zdanlivé detaily.

Na 1 pizzu ( priemer cca 32cm ) potrebujeme:

 

- 10 PL (cca 180g) múky vhodnej na prípravu pizze ( viď nižšie, veľmi dôležité ),

- 1 ČL (cca 2g) instantného drožia,

- 3/4 ČL soli,

- 1 ČL cukru,

- 0,2 dcl olivového oleja,

- vlažnú (21°C - 37°C) vodu podľa potreby cca 1+ dcl. Množstvo záleží od typu použitej múky.

 

Vysvetlivky: ČL - čajová lyžica, PL - polievková lyžica, dcl - deciliter

 

Ako základ budeme určite potrebovať:

- hustejšie pasírované paradajky, alebo krájané paradajky v plechovke,

- bazalku, oregáno, soľ, prípadne cukor.

- syr mozzarella.

 

Najdôležitejšou surovinou je múka...

Uvediem zopár poznámok k surovinám. Najdôležitejšou z nich je múka. Zámerne som neuviedol typ múky, pretože to nie je možné jednoznačne prikázať. Treba si však uvedomiť, že od toho aký typ múky zvolíme bude závisieť to, ako sa s cestom bude pracovať, ako bude kysnúť a aké bude po upečení. Pre pizzu je dôležité aby sme zvolili múku s čo najvyšším obsahom lepku ( gluténu ). Ten zaručí správnu pružnosť cesta a štruktúru po upečení. Vedzte, že hladká múka 00 extra nie je rozhodne najvhodnejšia na tieto účely. Polohrubá múka ma obvykle vyšší obsah lepku, ale kvôli textúre a konzistencii po upečení aj pre svoje chuťové vlastnosti tiež nie je ideálna. Pre začiatok, je určite najjednoduchšie zadovážiť si taliansku múku s označením "na pizzu". Ovykle sú to múky Tipo 00 a Tipo 0, avšak je veľmi dôležité aby tam bola zmienka o pizzi, keďže tá obvykle garantuje vyšší obsah lepku a parametre nastavené pre pizzu. Zároveň majú talianske múky na pizzu aj inú farbu a chuťové vlastnosti ako múky bežne predávané u nás. Ak sa inak nedá je vhodné experimentovať s miešaním našich múk a to napr. 50% hladkej T650 + 50% polohrubej, prípadne 40% hladkej 00, 40% polohrubej, 20% celozrnnej. Aj originál taliansku pizzovú múku je možné obohatiť celozrnnou, alebo cestovinovou semolinou, ktorú však u nás zoženiete len veľmi ťažko a v špecializovaných obchodoch. Bližšie sa venujeme tejto problematike v článku o múkach.

 

K ďalším surovinám sa oplatí uviesť zopár slov k paradajkovým produktom. Pamätajte si: KEČUP NA PIZZU NEPATRÍ!!! Najvhodnejšie sú talianske drvené paradajky, obvykle označené ako Polpa di pomodoro, alebo paradajkové pyré talianskej výroby označené ako Passata di pomodoro prípadne konzervované paradajky, alebo čerstvé. Taliansky výrobcovia majú v ponuke aj hustejšie pasty pod označením doppio concentrato. Vo všeobecnosti platí, čím hustejšie, tým lepšie. Paradajkový pretlak, ako ho poznáme od našich výrobcov však na pizzu nie je vhodný kvôli chuťovým vlastnostiam.

 

K syru poviem len toľko, že Mozzarellu nič neprekoná! Zmesy syrov sú prípustné, avšak treba zvážiť kombinácie a pomer. Syr sa musí dobre taviť a chuťovo zapadnúť.

Bližšie sa kvalite surovín budeme venovať v sekcii Gastroteória v niektorom z budúcich článkov.

 

K postupu:

Do misky nasypeme múku, zamiešame do nej droždie, potom cukor a soľ. Pridáme olej a postupne prilievame vodu podľa potreby. Dobre vymiesime. Pri miesení je možné použiť mixér s hnetacími hákmi, alebo miesime ručne. Výsledkom musí byť pevnejšie cesto, ktoré sa nelepí na misku ani ruky, je hladké a vláčne, elastické. Miesime cca 10 - 15 minút. Väčšinou som sa stretol s postupmi, kedy sa začínalo zmiešaním tekutých prísad a postupne sa prisypávala múka, mne viac vyhovuje opačný postup. Každý si musí nájsť ten svoj - zabehnutý. Z cesta vytvarujeme bochníček, ktorého povrch potrieme troškou oleja, aby neobschlo.

 

Cesto necháme kysnúť minimalne hodinu pri izbovej teplote, alebo cez noc v chladničke. Kysnutie je pre výsledný produkt nesmierne dôležité. Všetky suroviny sa počas neho spoja, pričom dochádza k chemickým reakciám, ktoré ovplyvňujú chuť a konzistenciu cesta.

 

Z cesta vytvarujeme pizzu. Pri tvarovaní môžeme použiť valček, alebo cesto iba naťahovať v rukách prípadne na podložke, alebo ho vytvarovať vyhadzovaním. Posledná spomenutá technika si vyžaduje trochu zručnosti a kvalitné vláčne cesto. Budeme sa jej venovať v niektorom z najbližších článkov.

 

alt

 Cesto umiestnime na plech, prípadne pizza kameň. Odporúča sa použiť nepriľnavý plech na pečenie pizze, ktorý má na dne otvory ktorými môže unikať prebytočná vlhkosť. Ak máme k dispozícii pizza kameň zohrievame ho v peci a pizzu umiestnime priamo na vyhriaty kameň. Najprv sa pizza potiera paradajkovou omáčkou, ktorú si pripravíme predom tak, že na olivovom oleji opražíme cesnak, pridáme pyré, alebo paradajky, privedieme do varu a varíme tak dlho, kým neodparíme dostatok vody. Cieľom je dospieť k hustej omáčke, ktorá nepremočí pizzu. Na záver omáčku odstavíme a pridáme bylinky. Omáčku dochutíme podľa potreby soľou a cukrom, prípadne čiernym korením. Alternatívou je použiť nevarenú omáčku, kde hustejší paradajkový produkt, najlepšie typu polpa di pomodoro necháme krátko odkvapkať na hustom sitku, aby sme ho zbavili nadbytočnej tekutiny. Potom omáčku dochutíme bylinkami (oregano, bazalka), soľou a podľa osobných preferencií čiernym korením a cukrom. Vyskúšajte pizzu pred potieraním omáčkou, jemne potrieť metličkou s olivovým olejom. Vytvoríte tak na ceste ochranný film a zabránite premočeniu cesta od omáčky a obloženia. Pokračujeme ostatnými surovinami vrátane syru. Čerstvé listové oblohy ako rukola, špenát, alebo bazalka umiestnime na pizzu až po jej upečení. Podobne postupujeme s tenkými plátkami sušenej šunky apod. Cieľom je vychutnať si jednotlivé suroviny bez toho, aby ich konzistencia a chuť boli negatívne ovplyvnené pečením.

 

Pizzu sa snažíme upiecť čo najrýchlejšie v rámci možností. Rúra, alebo pec musia byť vyhriate predom na maximálnu teplotu. Obstojná pizza sa dá upiecť aj v plynovej rúre, ak ju dobre predhrejeme a pizzu obložíme striedmo. Orientačné časy pečenia sú pre elektrickú rúru cca 5 min., pre plynovú cca 8-10 min, pri špecializovaných peciach sa vieme dostať pod 5 min. Pizza musí byť chrumkavá, ale nie vysušená. Musí mať dobrú farbu a vôňu. Pri pečení nám pomôže špeciálny plech na pizzu, alebo pizza kameň. Tieto pomôcky sa v súčasnosti dajú zohnať aj v SR. Poslúži nám však aj obyčajný plech, ktorý vyložíme papierom na pečenie.

V niektorom z najbližších článkov sa budeme venovať aj pomôckam na pečenie a jednotlivým kombináciám oblôh. Video návod na pizzu nájdete tu.

 

altPizzu sa snažíme jesť čerstvú a neumiestňovať ju do uzavretých obalov, kde by mohlo dôjsť k zapareniu. Verím, že tento jednoduchý recept vám pomôže vyrobiť si kvalitnú, talianskú špecialitu aj u vás doma. Bon appetit.

 

 
Páčil sa Vám článok? Podporte nás a zdieľajte tento článok, alebo celú stránku na Facebooku!
Podeľte sa o svoj názor a pridajte k článku komentár!
Registrovaním na fóre získate odpovede na vaše kulinárske otázky.
Viete napísať podobný článok? Pridajte sa k nám!
Ďakujeme!

Komentáre  

 
# luki 2011-01-22 12:22
dakujeme za recepty na pizzu :lol: :eek: :P :sa :sigh: :oops: d:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PizzaLog 2011-02-25 23:05
No vyzerá to pekne. Vďaka za recept!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-02-26 22:07
Ja dakujem za koment :) Vidim, ze mate zaujimavy projekt. Ozvem sa Vam...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# maca 2011-06-26 13:45
prosím vás kolko treba toho oleja 0,2dcl sa rovná 2dcl ?mne sa to zdá strašne vela na tak málo múky.dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-06-27 07:33
0.2dl sa rovna 0.2dl :) Inak povedane 2cl, alebo inak takmer polovicka poldecového maličkého štampedlíka :) Takze je to vlastne relativne malicko oleja.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2011-12-05 21:30
Potrebujem radu. Peciem doma pizzu. Pouzivam aj pizza muku aj ju peciem na kameny ale v teplovzdusnej rure cca 5 min. Pizza je dobra aj dobre vyzera ale kraje stale niesu chrumkave ale mekke upecene cesto. Rad by som docielil taku aka je na obrazku hore. Myslim ze na to treba asi klasicku pec na drevo a vyssiu teplote ako dava domaca rura.Kto mi vie poradit? Dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-12-06 08:29
Podla mna je problem v tom, ze v rure v ktorej peciete ostava prilis vysoka vlhkost. Vsimol som si, ze ked peciem na plynovej, starej rure, pizza vysycha rychlejsie nez v novej elektrickej rure, ktora dokonale tesni. Neviem co myslite pod teplovzdusnou rurou, ale ak je to ozaj klasicka teplovzduska, potom je problem urcite vo vlhkosti, ktora sa v nej hromadi. V elektrickej rure odporucam vzdy zapinat ventilator. Ak nic ine nepomaha, budete musiet znizit obsah vody v ceste (hydrataciu), tak aby ste mali tuhsie cesto, alebo nechat pizzu piect dlhsie, aby viac vyschla. Pizza, ktora je tu na obrazku bola pecena v plynovej rure asi 8-10min, co zdaleka nie je idealne, ale pre vela ludi doma jedina moznost.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2011-12-06 09:50
Dakujem za radu. No skusal som ju aj dlhsie piect len problem nastal so syrom ktory sa potom uz moc pripiekol a uz to nebolo ono.Myslel som si ze sa to vyriesi pizza kamenom ktory by mal pohlcovat vlhkost no mam pocit ze ten kamen tomu nejako nepomohol.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-12-06 09:56
Toto je hlavny problem pecenia pizze doma. Keby sme mali k dispozicii vykonnu elektricku pec na pizzu, alebo original pec na drevo, kde by sme vedeli pizzu upiect doslova za sekundy (90sek + ), tak by to bolo o niecom inom :) Aj tak si myslim, ze vas hlavny problem je vo vlhkosti, ktora z priestoru rury nema kde unikat. Kamen moze pomoct odvadzat vlhkost, ale ked sa ta opat vyparuje do toho isteho priestoru, myslim ze je to len kolobeh. Predpokladam, ze kamen mate dobre prdhriaty. Tiez som cital, ze nie je kamen ako kamen, na zahranicnych forach sa o tom vedu siahodlhe diskusie :) Stale mozte skusit nizsiu hydrataciu cesta (povedzme 50%), pripadne dat menej omacky a inej vlhkej oblohy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2011-12-06 10:02
A teraz ma tak napadlo keby ze to peciem pri otvorenej rure?Nepomohlo by to?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-12-06 10:08
:) to sa obavam, ze vam klesne v rure teplota tak, ze nic neupeciete, nema to vykon na to. Skuste okraje pred pecenim potriet jemne olejom, zda sa mi, ze potom su trochu krehkejsie po upeceni, mozno vam to bude stacit. Nie je to ta original chrumkavost z pece na drevo, ale vyskusat treba... Este mozte piect dlhsie a pridavat syr neskor (len na zapecenie), aj tak to zvyknu robit.. mna tento sposob otravuje, ale nie je to zbytocne brat do uvahy.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2011-12-12 22:17
Prave som vyskusal urobit cesto a dal som menej vody len mam pocit ze to cesto je prilis suche mam pocit ze ani nevykysne. A este sa chcem spytat na akej teplote to mam piect, na akom ohreve a na akom poschodi celkom dole, hore alebo v strede. Dakujem
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-12-13 08:26
Hmm.. neviem ako hydratovane cesto ste mali. Ja obvykle robim 55%, tzn. povedzme 120g muky a 66g vody, to nie je suche. Myslim, ze aj keby ste sli na 50% malo by to kysnut v pohode, ale samozrejme bude sa to tazsie miesit. Kazdopadne miesenie nesmiete odflaknut. Co sa teploty tyka, tak musite piect na uplnom maxime co vam da rura a mala by byt aj perfektne predhriata. Uplne minimum na predhriatie je 10min., ale nechal by som dlhsie, nech sa to teplo trochu nakumuluje. Co sa tyka polohy, neviem. V plynovej rure som experimentoval v roznych poziciach a rozdiel nebol markantny. Ak mate elektricku ruru, bude to zase ine. Mali by ste zapnut aj ventilator - urychli to, aj ked to nebude celkom zadarmo, lebo syr viac obschne :( Je to tak, ze si musite najst svoj system. Mne to trvalo niekolko pokusov a prisposobovani, kym som bol ako-tak spokojny. Nikdy to nebude ako z pizzovej pece, ale myslim ze aj doma sa da dostat kvalitny vysledok.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2011-12-13 20:03
Prave som dopiekol pizzu ale uz to nebudem tak robit. Cesto uplne tvrde. Ked som pouzil vodu podla receptu bolo ulpne ine.To menej vody pokazilo cesto. Jedna znama s pizzerky mi povedala ze doma pizzu nikdy neupeciem taku aku v pizerke.Tak sa ani nejdem snazit to napodobnit kedze to nepojde.Najviac ma sklamal pizza kamen na nic nieje dobry.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2011-12-13 20:14
Pizzu peciem doma pravidelne a poznam strasne vela ludi, ktori ju robia tiez. Kazdy ju robi trosku inak a kazdy si nasiel nejaky vlastny sposob, tak aby mu pizza vyhovovala. Nemyslim si, ze robit ju doma je marne. Nevravim, ze sa da kvalitna pec nahradit domacou rurou, ale ak mame kvalitne cesto a pecieme trochu dlhsie, tak je to v pohode... Nevzdaval by som to kvoli znamej z pizzerke.. Vo vela pizzerkach nevedia urobit ani taku pizzu, aku by ste pri troche snahy urobit doma.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-13 21:27
Vy pane, ste naozaj expert na pizzu. Viem to, lebo som ju uz par krat doma robil. Naozaj velmi dobre typy a know-how.
Uplne mate pravdu, ze zrucny clovek ako Vy, vie urobit vela krat lepsiu pizzu nez v slovenskych pizzerkach. V Bratislave poznam asi tak 5, ktore stoja za tie peniaze, ostatne su priemerne alebo podpriemerne.
Rozmyslam o kupe pizza kamena. Ja naopak verim, ze kamen proste sala teplo lepsie, nez akykolvek plech, hlavne ma vacsiu tepelnu zotrvacnost nez plech, vyzaruje na nu teplo rovnomerne od zaciatku a to sa musi prejavit, na korke.
Peter, ty mi pripadas ako nejaky motacisko. :-) Mi nehovor, ze na kameni je to to iste. Radsej povedz, aky kamen si vlastne kupil.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-03-14 08:41
Dakujem za koment, ale necitim sa byt expertom:) A aky pane? Som pedro ;) Mimochodom budem rad, ked sa pochvalite s tym ake mate skusenosti s kamenom. Mna odradzala nutnost dlhsie predhrievat ruru, co je obzvlast v lete dost neprijemne, ale velmi rad by som pocul uprimny nazor na to, ci to ma realny vplyv. Ja asi zatial vydrzim s perforovanym plechom :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2012-05-09 19:24
Ja som kupil original kaman na pizzu -Baumatic. Ale stou pizzou je to take co clovek musi poslusat a najst si to ako mu to bude co najlepsie vyhovovat. Mozem povedat ze uz sa mi to celkom dari a je to take ako to ma byt. Ale este by ma zaujmalo ako nechavete dlho kysnut cesto a kde. Lebo kazdy inak vravi. Dakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-22 01:19
Pizza kamen, u nas dostat akurat Baumatic.
Avsak, objavil som nieco, co podla hodnotenia uzivatelov naozaj robi lepsiu pizzu, nez ine kamene, alebo nebodaj tehly, ktore tam ludia davaju. Rozdiel tam skutocne je. Precitaj si FAQ na tejto stranke:
http://www.bakingstone.com/faq.php
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-22 01:24
Akurat sa rozhodujem, ci pouzijem najlacnejsie riesenie (tehly, nenaglazurovanu dlazbu), co vyjde tak na 2 eura, alebo Baumatic za 20 eur, alebo objednam fibrament z ameriky. uvidime, podla ceny, ktoru mi spravia. Dobre vsak je, ze robia kamen aj na mieru.
Este jeden tip... kup si dalsie poschodie do pece (ten drziak na co sa dava plech), a na neho poloz dalsi kamen (alebo tu budu stacit mozno aj fakt tie tehly), a to hned na dalsie poschodie, ako davas pizzu. Spravi to taku mini-kamennu piecku v peci. niektori ludia davaju aj bocne (pozri napr. toto http://gadgets.boingboing.net/2009/05/01/how-to-build-the-ult.html)
avsak podla tipov na tej stranke fibramentu, bocne uz nemaju ziaden vplyv... iba ta, na ktorej je pizza polozena, a vrchny kamen... ten spravi rozdiel. To teplo sala zospodu aj zvrchu, a je tam velka tepelna zotrvacnost, cize ked sa tam polozi pizza, teplota sa vrati naspat do jednej minuty.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-22 01:26
Takisto si myslim, ze hlavne v starsich plynovych peciach, co nemaju az take dobre izolovanie, sa bude vdaka vrchnej tehle dat dosiahnut vyssia teplota. Starsie pece idu rozohriat tak na max 230 stupnov, ale myslim, ze z kamenom daju aj 250.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-03-22 10:09
UUUhaaa :) Tak to je uz ina kava :) Ja som uz tak trochu zmiereny s tym, ze doma pec asi uplne nevyrobim, ale na druhej strane verim tomu, ze tie kamene mozu pomoct. Jediny problem, ktory mna odradza je velmi dlhe predhrievanie rury s takymito kamenmi. Pizzove elektricke pece su obvykle napajane trojfazou 380V a maju neporovnatelny vykon s tymi domacimi. Obvykle maju tiez minimalne dno vylozene kamenom, kvoli tym vsetkym vyhodam co ste uviedli. Ale vyhrievat to doma? Fuu... ja sa na to asi necitim :) Kazdopadne drzim palce a rad poskytnem priestor aj na samostatny clanok, ked sa vam podari dostat do pece nejaky schopny kamen. Este k tomu fibramentu.. myslim ze postovne z USA za kamen bude neunosne :( Chrumkavej pizze zdar!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-27 12:18
Chrumkavej pizze zdar! :-)
Je to ako hovoris, ani nechci vediet, kolko stalo postovne. A este netreba zabudat na 20% clo! Ok, cela ta srandicka v obdlznikovej verzii aj s postovnym a clom, vyjde 103 eur. Samozrejme, ak si objedna viac ludi, zacne to byt o nieco vyhodnejsie na jednu osobu. No ale predsalen, Baumatic pizza kamen stoji 20 eur, a toto vyjde na 100. A urcite to nepecie 5x lepsie. :-) Ale tak je to so vsetkym, aj zvukova technika narasta na cene podobnym sposobom.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-27 12:19
Chvilu som to po nete studoval. Dobre fora su www.pizzamaking.com a freshloaf.com. Su tam o tom desiatky prispevkov, no a vysledok vacsiny uzivatelov je proste ten, ze si Fibrament pochvaluju, a to vlastnili predtym niekolko kamenov, aj tehly. Obycajne kamene zvyknu praskat, tehly su sice lacne, ale tiez praskaju pomerne casto, a navyse, je tam zdravotne riziko ak je nejasny povod. Na fibrament sa dava 10 rocna zaruka.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-03-27 12:27
Tak asi tak :) Ja som uz trosku zmiereny s tym co dokazem doma.. Mimochodom, freshloaf.com tiez sledujem uz dlhsie.. je to super zdroj a vela neskutocnych fanatikov :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-29 23:08
Tak si pozri aj pizzamaking.com
Je to vlastne freshloaf, specializovany na pizzu. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-03-27 12:39
Potom som objavil este jeden zaujimavy kamen, California baking stone
http://www.californiapizzastones.com/pizza/files/pizza-stones-That-Do-Not-Thermal-Shock.php
Tie su zas robene tak, ze nemaju termalny sok, teda nemozu prasknut. Ani ked sa ponoria horuce do vody. Laka ma to, lebo obcas som lenivy a robim aj mrazenu pizzu, a tam je uz riziko, ked sa poklada na obycajny pizza kamen. V kazdom pripade, je to podstatne viac penazi, ale na druhu stranu, pecie najlepsie, minimalne riziko prasknutia... ak bude sluzit 20 rokov a kazdy tyzden bude dobra pizza, tak ta cena nieje nadnesena. Je to proste high-end, aj za kvalitnu znacku sa vzdy plati. Je to skoda, kedze v amerike by vysiel na tych 40-50 euro, tam by nebolo o com rozmyslat.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Creo 2012-03-30 10:38
Zdravim, fajn stranka, vdaka za recepty. Som tiez velky pizza hltac a nadsenec, pizzu v domacej trube sme mali vymakanu uz celkom na dobrej urovni ale stale to nebolo ono, tak sme si zadovazili toto - http://www.pizzaferrari.sk/pizza-pece-piecky/produkty/pizza-piecky/znacka-3/pizza-express-delizia-64.html (Pre inspiraciu je na youtube na tieto piecky viacero videi). Na trhu je niekolko znaciek, ktore sa postupne zacinaju objavovat aj u nas v obchodoch, predpokladam, ze za nejaky cas budu uplne bezne.
Je to cenovo dostupne, spratne riesenie pri ktorom stojí za zvazenie, ci vysolit 50 eciek za samotny kvalitny kamen do obycajnej rury, alebo kupit piecku v ktorej kamen je uz zabudovany a teplota v nej dosahuje 450 stupnov. Pri tejto teplote sa pizza pecie rychlo, co je u pizze dolezite a zaroven to je aj pohodlne. Na okrajoch sa pri tejto teplote tvoria az ciernohnede puchieriky co ma potesilo.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Creo 2012-03-30 10:39
Cesto upecene v piecke sa po chutovej aj vizualnej stranke znacne, skoro az uplne priblizilo k cestu pecenemu v pizzeriach. Trochu mi na piecke vadi ze kamen nema vacsi priemer ako 31cm. Doposial sme piekli len s obycajnej hladkej muky, v najblizsej dobe ideme skusat pizza muku, po dalsom uzivani, testovani a pokusoch s cestom napisem svoje dalsie postrehy, poznatky alebo odporucania k piecke.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-03-30 11:11
Vdaka za koment a minirecenziu. Videl som tie piecky niekde v telke, ale mal som pocit, ze to bude nejaky podfuk.. Som rad, ze vidim pozitivnu reakciu od realneho pouzivatela :) Budem rad, ked sa podelite aj o viacero podobnych skusenosti.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Creo 2012-03-30 12:15
Vyzera to, ze vo svete su tieto piecky dost pouzivane, obzvlast tejto znacky. Na youtube po zadani klucovych slov napr. „g3 ferrari pizza“ su videa viacmenej zrucnych uzivatelov :-) kde sa da predbezne o vysledku pecenia vytvorit nejaky obraz. Piecku nemame este dlho, zatial mozem povedat ze vysledok po peceni v nej je uplne na inej urovni ako pri peceni v trube ale zo zaciatku urcite treba pri jej pouzivani vychytat muchy. Dam vediet ako a ci sa to podarilo ;-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-03-30 12:18
Vdaka za info. Dost by ma napriklad zaujimalo ako je to s vlhkostou. Ma kade unikat pri peceni?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Creo 2012-03-30 12:52
vo vrchnej odklapacej casti piecky "pokryvky" su po celom obvode male vetracie otvory.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-04-09 21:29
Cau Pedro. Tak som skupil a vyskusal ten kamen Baumatic BPS2. Kvalita pizze sa jednoznacne zlepsila.
Na nete som nasiel nejaku poznamku o tom, ze hlinnikova folia vraj odraza teplo. Vyskusal som teda vystlat pec hlinnikovymi foliami z boku, a hore som polozil rost, ktory mal naspodu dalsiu hlinnikovu foliu. Samozrejmostou bol aj pizza kamen na spodnom poschodi. :-)
Takze, rura sa citelne rychlejsie zahrievala, az som z toho nechapal, a co ma prijemne prekvapilo podstatne viac, ze maximalna teplota, ktoru dosahujem v rure mi vzrastla z 230 na 265 stupnov.
Urobil som aj fotku, ako to vyzeralo:

http://imageshack.us/photo/my-images/708/img0058lp.jpg/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-04-09 21:30
Pizza bola samozrejme este o kus lepsia.
Vyskusal som aj mrazenu Ristorante, a funguje to aj na mrazenu pizzu... bola pekne krupava a prepecena. Pamatam si stare casy, ako som ladoval mrazene pizze, tak toto bolo oproti nim majstrovske dielo. :-)
Jednoznacne doporucujem pizza kamen, a to verim, ze ten Fibrament, co som spominal vyssie, musi dosahovat este lepsie vysledky, nez tento tenky patok co tam mam. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-04-10 11:58
wow :) perfekt! Vdaka za zdielanie :) Vyzera to dost zaujimavo. Aj to info o teplote ma celkom prekvapolo. Ako dlho predhrievas ten kamen pred pecenim? Btw, elektricka, alebo plynova? Predpokladam, ze termostat v elektrickej by to nedovolil... jedine, ze by ta teplota stupla len v tom malom priestore vymedzenom kamenom a alobalom...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-04-10 14:22
Je to samozrejme plynova rura. :-)
Uz mam aj dnesny update. :D Nedalo mi to, a vystlal som to aj zozadu, a aj spredu, a navrch toho plechu co je hore som este natlacil sklenenu jensku misu, aby lepsie naakumulovala teplo. Vysledok: 300 stupnov!!! :o
Doba nahrievania je vzdy rovnaka, hodina, to je na tom dobre, ze sa ta rura za rovnaky cas nahreje na vyssiu teplotu.
Povodne som chcel len skusit teplotu, ale nedalo mi to, tak som tam hodil mrazenu pizzu. Na obrazkoch si mozes pozriet, ze aj z mrazenej pizze to spravilo majstrovske dielo. :-) Fakt s prehladom najlepsie urobena mrazena pizza, aku som za cely zivot jedol. :-)
Tak, co to potom spravi z cerstvej, uz sa neviem dockat az to vyskusam. Obrazky hodin do dalsieho prispevku, sem uz nevojdu. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-04-10 14:24
http://imageshack.us/photo/my-images/823/img0001clo.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/img0004ot.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/440/img0007al.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/39/img0008rh.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/706/img0009om.jpg/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-04-13 20:54
Ok novy rekord, 310 stupnov. :-) S tym kamenom z ameriky si myslim, ze dam aj 320. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-04-13 23:18
Podla tejto diskusie

http://www.pizzamaking.com/forum/index.php/topic,5842.msg50283.html#msg50283

nastane najvacsi narast kvality v chrumkavosti cesta od 550F-650F, cize od 275C po 325C. Potom vyssia teplota uz neprinasa velke rozdiely. Takze ciel je rozhorucit pizza kamen aspon na 300 stupnov, idealne na tych 320 a vysledok uz bude velmi podobny peci s teplotou 400 stupnov, uz jej bude dychat na chrbat. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-05-04 18:06
Po dlhsej dobe update. Konecne som nasiel v stavebninach nieco perfektne do rury... a lacne - samotove tehly. Jedna stoji 1,20 a je 2cm hruba. Vystuzil som si nimi ruru a pecie to podstatne lepsie. Pizza bola hotova za 4 minuty, pri 275 stupnoch. Este sa s tym pohram a vylepsim to, aby to dosahovalo teplotu aspon 310-320 stupnov, a to bude pizza hotova za 3 minutky. :-)
http://img62.imageshack.us/img62/182/img0002ss.jpg
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-05-05 10:34
:) super, myslim ze by si to uz pomaly aj zasluzilo samostatny clanok?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Peter 2012-05-09 19:37
Z mojich skusenosti mozem povedat ze predhriate rury min. 15 min. dobre cesto. a pizza bude,,ako,, z pizzerky.A co sa tyka pizza kamena cim viackrat pouzity tym lepsie vysledky. Pizzu upeciem za 2 min.Len by ma este zaujmalo ako dlho a kde nechavate kysnut cesto.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-05-10 07:35
Vdaka za koment! Ja nechavam kysnut cesto pri izbovej teplote, na pizzu obvykle cca 1 hodinu. Myslim, ze je to minimum co by clovek mal dopriat kysnutemu cestu, nech uz ho pouziva na cokolvek. Vo vseobecnosti je medzi pekarmi zhoda v tom, ze cesto by malo kysnut co najpomalsie, aby enzymy a kvasinky mali cas zohrat svoje ulohy. Velmi rychle kysnutie sa prejavi na menej plnej chuti a ak je velmi kratke samozrejme aj na strukture, avsak tieto veci sa skor tykaju chleba a peciva nez pizze. Pizza ma obvykle prilis tenucke cesto na to, aby tam clovek hladal nejake super-kvality... preto robim len jedno kysnutie za hodinu a potom formujem a obkladam.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-05-11 19:34
U pizze to blbnutie s kysnutim robi rozdiel hlavne v okraji, ked ho niekto necha taky vystupeny. Ak ho niekto vyvalka a robi plochu pizzu, tak tam je naozaj rozdiel minimalny.
Inak uz som dosiahol novy rekord, 325 stupnov. 1,5 predhrievania. Vyssie to uz asi nepojde, a pieklo sa to bohuzial stale 4 minuty, hmm. :-) Na 3 sa asi nedostem, uvidim. ;-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-05-11 21:40
Vlastne pojde to este vyssie, ale az s tym americkym pizza kamenom. A este som kupil lepsiu hlinnikovu foliu, taku hrubsiu na grilovanie, tak uvidime, co to spravi. Mozno 330-335 stupnov to vytiahne. :-)
Nevies pedro, ci ma obycajna plynova rura nejaky teplotny limit?
Ale v zasade, ono tych 330 stupnov bude aj tak len v strede medzi kamenmi, na okrajoch bude urcite menej nez 300, takze snad by nemalo nic hrozit.
Sklo na rure by malo byt odolne minimalne do 350 stupnov.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-05-12 21:34
Hmmm.. neviem ci tam je stanoveny, alebo testovany limit. Predpokladam, ze vyrobca bude rucit iba za teploty, ktore je mozne dosiahnut regulerne ;) Ale tak ako pises, myslim ze ta teplota je len nakumulovana v kameni a v tom pristore, co si tam vymedzil. Skor by trebalo pozriet do manualu od vyrobcu, ci nelimituju maximalny cas nepretrziteho chodu. Mimochodom, kedze vidim, ze si riadny fanatik, asi by som ti to ani nemal hovorit, ale plynova rura ma obvykle aj nieco ako regulacny ventil, ktorym sa da nastavit intenzita plamena v rure. Je to pod krytom ako su knofliky.. nastavuje sa to srubovakom. Ale toto uz ozaj neodporucam menit a experimentovat s tym, tam by uz ozaj mohlo dojst k poskodeniu rury a ktovie coho vsetkeho este.. Takze toto doma nikto neskusajte!!! A este jeden postreh. Raz som si dal v jednej restike, kde je dobry vyhlad na pizza pec tu namahu a stopol som, ako dlho sa piekla moja pizza.. Bolo to presne 90 sekund!!! Takze toto doma = sci-fi :) Myslim, ze ked si na 4 minutach, tak bud spokojny... Inak sa mi zda, ze v elektrickej s ventilatorom to ide lepsie, akurat ten ventilator dost neprijemne vysusuje syr :(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# PetoM 2012-05-14 18:13
No s tym privodom plynu sa veru hrat nebudem. :-)
Ano, pizza sa ma presne tolko robit, 90 sekund, myslim ze to ide len vtedy, ak je to dobre postavena pec na pizzu, s teplotou 450 stupnov, a kamen je vyhriaty na maximum. Vtedy to ma tolko trvat. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pepan 2012-11-29 18:37
Zdravim pani. Vedel by mi prosim niekto povedat, kde mam polozit pizzu a ako mam nastavit ruru ked chcem piect pizzu? Mam doma klasicky elektricky sporak Mora. max. 250°C, ohrev zhora, zdola, aj s ventilatorom a co ja viem co este...Je mi jasne ze musim poriadne predhriat ruru a nastavit na max. teplotu co je 250°C. Niekde som cital, ze plech ma byt co najnizsie, ma byt zapnuty teplovzdusny ohrev zospodu. Nechcem do toho nejak moc vrazat peniaze, takze si chcem vystacit len s klasickym plechom(co mam dat na spodok pizze? papier na pecenie, ci len pomucit plech?)A este by som chcel vediet ako dlho sa v takychto podmienok ta pizza ma piect. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2012-11-30 08:33
Zdravim. Ako to tak byva, nie vzdy existuju jednoznacne odpovede na vsetky otazky, tak skusim pridat aspon moje skusenosti. Ked pouzijete papier na pecenie, musite mat uz pizzu vopred natiahnutu na pozadovany tvar, inak sa vam ju uz na papieri nepodari natahovat. Ak nemate taku zrucnost, alebo moznosti, potom je lepsie plech potriet tenucko olejom a pizzu mozte dodatocne natahovat aj na plechu. Najlepsia varianta je pouzit plech na pizzu s neprilnavym povrchom - tam netreba ani olej, ani muku ani papier. Ako pisete, ruru predhriat na maximu a plech by som umiestnil na najnizsiu moznu poziciu. Urcite treba zapnut horny, aj dolny ohrev. Ak mate ventilator (s/bez topneho telesa) skuste experimentovat aj s nim. Ak zapnete ventilator, urcite sa pizza upecia podstatne rychlejsie, ale syr na vrchu sa aj viac vysusi. Vsetky tieto veci zavisia od toho aku hrubu urobite pizzu a ako velmi ju oblozite. Ak to prezeniete s oblohou, cesto ostane mokre, nebude chrumkave a pizza sa bude piect velmi dlho - syr na vrchu vyschne. Urcite by ste pizzu mali upiect aj v takychto podmienkach do 10 minut. Da sa to za takych 7 - 8, ale to uvidite podla okrajov. Ak sa vam to nebude darit, musite ju menej oblozit, pouzit hustejsiu omacku a rozumne rozmiestnit suroviny, aby dychala. Vela stastia!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Tomáš 2013-01-22 15:42
Práve sa mi pečie krôcik po krôčku podla tohto postupu a surovin v plynovej rure, no som zvedavý :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# Tomáš 2013-01-22 15:54
Pouzil osm zly syr dobre sa nerozpustil, ale to je moja chyba to problem az taky nie je, ALE preco moje cesto neni na krajoch take nafuknute napriklad ako na obrazku? A tiez cesto je take, bez chuti. Dakujem za radu :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2013-01-22 16:17
Zdravim. Syr je urcite najlepsie pouzit mozzarellu..
Co sa tyka chuti, prisudzoval by som to soli. Obvykle ked zabudnete na sol, je cesto bez chuti. Okraje by mali byt dvihnute, ak vam cesto dobre kyslo. Nechali ste ho po vymieseni kysnut? Kyslo? Zdvojnasobilo objem? Bola rura dostatocne predhriata pred tym nez ste vlozili pizzu? Ake drozdie ste pouzili - cerstve, alebo susene? Ako ste tvarovali pizzu - valcekom, rucne? Neudupali ste prilis okraje s prstami? Nebolo cesto prilis suche - malo vody?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-07-03 19:12
Tak som sa pridala k pizza maniakom, piekla som pizzu v zložení - 150g hl. múka, 150 g polohrubá múka, 100 g pšenično-ražná múka, 4 ČL suš. droždia, voda, olivový olej 0,5 dcl, soľ.Mám len klasickú plynovú rúru, vyhriala som ju, čo to dalo a pizza bola po cca 12-15 minútach krásne chrumkavá.Piekla som ju na obyčajnom plechu na papieri na pečenie a veru, bola úplne dobrá. Našla som tu cenné rady. :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2013-07-04 07:36
:) ked uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli komentaru ako je tento sa oplatilo otvorit tento web :) Dakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-07-17 11:24
pedro, ver, že oplatilo...už mám aj teplomer v rúre - doteraz som bola šetrná si ho kúpiť :lol: a veru tá moja stará rúra dáva 230 stupňov
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-07-17 12:40
takto sa mi to podarilo:
http://ulozto.sk/x5Y6UZtg/p1010064-jpg
http://ulozto.sk/xDi9qBu2/p1010065-jpg
a takto vyzerá zospodu
http://ulozto.sk/xBtD21SA/fotografia0409-jpg
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2013-07-17 13:11
Krasa! :) A ked raz kupis elektricku ruru, budes este spokojnejsia, okraje sa tam krajsie chytia aj zvrchu..
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# michal 2013-07-26 17:03
Po viacerych pokusoch a roznych vyskusanych postupoch sa mozem konecne pochvalit ako-takym uspechom. Robil som to v klasickej elektrickej rure na 250°C s ventilatorom. Niektore kusky boli az privelmi suche ale aj napriek tomu sa mi zdalo, ze od spodu niesu uplne prepecene, maju svetlu farbu. Ake chutovo cesto nebolo surove.Myslim, ze trosku doladim mnozstvo omacky a syru,aby sa to priblizilo predstavam :-)

Chcem vam podakovat za tento i ine clanky z blogu, kde som nasiel informacie, ktore som ako domaci kuchar amater davno hladal.
;-)

Pripajam ukazku mojich pochutin:
http://imgupload.sk/viewer.php?file=guwpoddflzr6qxjh5fa4.jpg
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2013-08-05 13:53
Podla mna ta pizza vyzera super! V domacej rure to nebude nikdy stopercentne, s tym sa bohuzial musime zmierit :( Ale aj tak myslim, ze to je viac nez slusne :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-08-01 16:36
Ľudia, poraďte mi nejaký syr, ktorý by sa tak krásne ťahal na pol metra, keď sa pizza prekrojí, mozzarella je super chuťovo, ale ja mám rada práve taký ťahavý a to ona nerobí. :(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2013-08-05 13:51
Ahoj Eirene, mam pocit ze Mozzarella je na to presne najlepsia a najpouzivanejsi a. Finta je v tom, ze ked to nepecies vo vykonnej rure (na drevo, profi elektricka), kde sa pizza upecie za cca 90 sekund, tak nemas sancu. Ked to pecies doma minimalne 10 minut, syr vyschne a uz sa netaha. Jedina sanca by bola davat syr az neskor, po narasteni cesta, tesne pred dopecenim, inak asi bude problem stale.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-08-06 18:21
Tak skúsim tú mozzarellu dať neskôr, ale najprv nech prejdú tieto pekelné teplá...a možno hlúpa otázka, ale dávaš na pizzu tú guľatú mozzarellu, čo sa predáva v náleve vo vrecku? Ja som dala nejakú strúhanú, kúpila som takú v obchode.Ďakujem za radu, Pedro.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2013-08-07 08:03
Nikdy nekupujem struhanu mozzarellu, ani tie polske co predavaju v takych velkych tehlach. Stale len tie male bochnicky v naleve (ak sa len trochu da, tak prodotto Italia :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-08-10 15:18
teplo, neteplo, piekla som, dala som ten syr na pizzu neskôr /i keď len nejaký eidam, či čo som doma našla/ a veru pomohlo, ťahal sa omnoho viac :-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pepe 2013-09-04 13:06
Čaute. Chcem sa spýtať ktorú z pizza pecí by ste mi doporučili:
www.pizzaferrari.sk/pizza-divina-63.html
www.pizzaferrari.sk/pizza-express-delizia-64.html
www.pizzaferrari.sk/pizza-napoli-41.html

Ďakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-09-04 19:38
tak to som zvedavá aj ja na nejaké rady a skúsenosti, pretože ma tiež celkom láka nejaká piecka
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pepe 2013-09-04 22:22
Ja zvažujem medzi Deliziou a Divinou. Za divinu vidím hlavne plus až 450 stupňov ale nepáči sa mi jej design, a zase Delizia je designovo super ale dosahuje len 390 stupňov,a ešte aj čo som videl fotky, videa a poprechádzal a poprečítal zahraničné fóra tak veľmi veľa ľudí ju malo a vychvalovalo ju. Tak som zvedaví či sa tu nájde niekto kto má s tým reálne skúsenosti.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-09-22 17:19
pepe, ja som našla práve opačné parametre
http://www.amazon.co.uk/Ferrari-G10006-Delizia-Pizza-Oven/dp/B002VA4CDI

http://www.italiewinkel.nl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=94&category_id=42&option=com_virtuemart&Itemid=2
Delizia do 390 a divina do 450 stupňov
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# eirene 2013-09-22 17:25
oprava: delizia 470 a divina do 390 stupňov
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# MatoCH 2014-01-06 16:44
Čau Pedro.
Mam doma vstavanu trubu aj s teplovzdusnym ohrevom a aj telesom v vo ventilatore ale max ma pusti iba 250°C a neviem zapnut naraz spodok,vrch aj vetilator!Bud iba spodok a ventilator alebo len vrch a ventilator ako nato a ama to vobec zmysel skusat?Nasiel som taketo niečo myslsi ze to je uplna hovadiny alebo to je dobra vec?Dakujem Ti velmi pekne za odpoved.

http://www.pizzaferrari.sk/
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# pedro 2014-01-07 15:45
Cau Mato,
aky model rury mas? Rad by som si to mrkol na nete. Este som nevidel, aby sa nedal spustit spodok, vrch a ventilator sucasne. Mimochodom voci peciam na pizzu, ktore spominas by som bol trochu skepticky. Dost by som pochyboval o skutocnom vykone a neviem ako maju vyrieseny odvod vlhkosti.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
# MatoCH 2014-01-06 16:46
AHA vidim že ste to tu uz riesili sorry nevsimol som si :D Tak keby sa niekto vyjadril bolo by to super :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás