Recepty
Zákusky
Crème brûlée Vytlačiť
Napísal pedro   
Utorok, 07 Január 2014 12:59

Creme Brulee

Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne preložiť ako spálený krém, alebo spálená smotana? A verili by ste, že recept je natoľko jednoduchý, že ho zvládne aj začiatočník z bežne dostupných surovín? Crème brûlée je sladký dezert pripomínajúci jemný puding s chrumkavou, karamelovou krustičkou na povrchu. Čo sa týka zloženia, s pudingom má pramálo spoločné a vášmu menu dodá punc noblesy. Ak vlastníte flambovaciu pištol, je to ideálny recept na jej vyskúšanie..

 
Baklava z domáceho cesta fillo Vytlačiť
Napísal pedro   
Nedeľa, 10 November 2013 16:52

 

Baklava

Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim vytvoriť ten neuveriteľne presladený, no napriek tomu neodolateľný zákusok charaktreristický pre tento región. Áno reč je o baklave. Narazil som však na problém kde zohnať špecialne cesto Fillo, tenučké ako papier. Keďže som v obchodoch nepochodil, musel som si ho vyrobiť. Baklava sa obvykle ponúka v rôznych rezoch, najobvyklejšie sú asi štvorce, alebo trojuholníčky, kedy sa zákusok vrství na veľkom plechu a potom sa reže do požadovaného tvaru. Ja som sa rozhodol pre menej obvyklú variantu, ktorú nám servírovali na dovolenke a to rolky. Princíp je stále ten istý, takže sa môžete rozhodnúť sami, aká forma sa vám najviac páči a pripraviť si Baklavu podľa vlastných predstáv. Ak zoženiete hotové cesto, je to úplná hračka, no ak sa rozhodnete vyrobiť si domáce Fillo, budete si výsledok vážiť oveľa viac a budete na seba hrdí.

 
Cheesecake malina Vytlačiť
Napísal pedro   
Pondelok, 16 Apríl 2012 07:46

cheesecakeToto je môj prvý pokus o prípravu tohto zaujímavého a lahodného zákusku. Doteraz som mal možnosť ochutnať cheesecake iba v cukrárňach a kaviarňach. Aj keď u nás možno nie je tak známy a populárny ako napríklad v USA, verím tomu že veľa našich čitateľov sa s nim už stretlo. Existuje veľa druhov cheesecake-ov, ktoré sa líšia svojim zložením, obvykle podľa krajiny a oblasti pôvodu. Tento recept vychádza z New york cheesecake a je špecifický obsahom kyslej smotany. Väčšina receptov uvádza ako hlavnú ingredienciu smotanový syr... obvykle Kraft Philadelphia. Keďže existujú regionálne varianty, kde napríklad Taliani používajú Riccotu, rozhodol som sa použiť pre našu oblasť obvyklejší jemný tvaroh z kelímku.

 
Rakúska ťahaná štrúdľa Vytlačiť
Napísal pedro   
Streda, 17 August 2011 11:30

strudla01K tomuto receptu ma priviedol dokument, ktorý som videl náhodne pri prepínaní kanálov v relácii Svet v obrazoch. Ukazovali šikovného kuchára v maďarskej reštaurácii špecializovanej iba na štrúdle. Ten veľmi obratne ručne naťahoval tenučké cesto na veľký stôl. A tak som si povedal: "Toto, že nedokážem?!"

 
Banánovo čokoládové muffiny Vytlačiť
Napísal Sisa   
Piatok, 18 Marec 2011 09:05

mufinTento recept prichádza od našej čerstvej autorky Sisi, ktorej muffiny sa stali vďaka perfektnému marketingu jej manžela a ich dokonalej chuti hitom.

Ako teda Sisa pripravuje toto anglicko-americké pokušenie?

 

 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2

Odporúčame

Novinky

18 Január 2014, 20.43
ragu-alla-bolognese Omáčka Bolognese, alebo ragu alla bolognese patrí medzi najtradičnejšie a najobľúbnejšie...
07 Január 2014, 12.59
creme-brulee Vedeli ste, že názov tohto zákusku znejúci poeticky, luxusne a snobsky by sa dal voľne...
10 November 2013, 16.52
baklava-z-domaceho-cesta-fillo  Po poslednej dovolenke v Grécku som si sľúbil, že po príchode domov určite skúsim...
20 Máj 2013, 08.01
ten-najlepsi-hamburger Tiež občas nestíhate variť, alebo jesť v normálnej reštaurácii? V takýchto situáciách prídu...
06 November 2012, 21.11
salat-caesar Takmer v každej reštaurácii ho nájdete v jedálnom lístku, no skoro v žiadnej nemá takmer nič...

PrihlásenieKto je online

 Návštevníci: 54 

Podporte nás